-

Starybelf

Komentarze użytkownika

@Prokurator Mielecki z Dębicy czyli zimne oczy debila (8 maja 2018 09:50)

Poznałem aparat sprawiedliwości w 1999 roku, gdy zwolniono nas z roboty i poszliśmy do sądu pracy. Sprawa szła dobrze, do momentu, gdy okazało się, że zwolnienie (w podtekście, bo nie jawnie), dotyczy sprawy fundacji Pro Civili. Wówczas okazało się, że jesteśmy śmieciami bez prawa do obrony.

Starybelf
9 maja 2018 18:18

@Prokurator Mielecki z Dębicy czyli zimne oczy debila (8 maja 2018 09:50)

Oczywiście, że determinacja jest podstawą sukcesu, ale jak obserwuję Z. Ziobrę, to wygląda on obecnie tak, jakby całe powietrze z niego uleciało. Obecnie takim kogucikiem rwącym się do walki jest w PiS niejaki Horała.

Starybelf
8 maja 2018 21:05

@Prokurator Mielecki z Dębicy czyli zimne oczy debila (8 maja 2018 09:50)

art.114 ust. 1 ustawy o ustroju sądów powszechnych:

Rzecznik dyscyplinarny podejmuje czynności dyscyplinarne na żądanie Ministra Sprawiedliwości, Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, prezesa sądu apelacyjnego lub okręgowego oraz kolegium sądu apelacyjnego lub okręgowego, Krajowej Rady Sądownictwa, a także z własnej inicjatywy, po wstępnym wyjaśnieniu okoliczności koniecznych do ustalenia znamion przewinienia, a także złożeniu wyjaśnieńprzez sędziego, chyba że złożenie tych wyjaśnień nie jest możliwe.

Tak więc, Ziobro i Gersdorf mają takie samo prawo naskoczyć sędziemu Mieleckiemu, a decyzję w tej sprawie mają prawo podjąć ci sami ludzie, którzy uznali za zmęczonego i roztargnionego faceta, który zwinął 50 złociszy.

Starybelf
8 maja 2018 20:24

@Prokurator Mielecki z Dębicy czyli zimne oczy debila (8 maja 2018 09:50)

Odnośnie filmu - to ustawka. Kamerzysta TVN siedzi w samochodzie rodzeństwa K. (jak Kościuszko, jak Karnowscy, jak kobieta ;) ), bo to widać, że kamera ma ten sam film jak i cały pozostały film dokumentalny i w ogóle nie widać, aby coś filmowane było z telefonu komórkowego, smartfona lub innego "urządzenia nagrywającego".

Sędzia Mielecki nie podlega ministrowi Ziobrze, a prezesowi sądu w Dębicy (ciekawe, że sędzia w Dębicy nazywa się Mielecki - to tak jakby sędzia w Toruniu nazywał się Bydgoski, sędzia w Mławie nazywał się Ciechanowski, a sędzia w Słupsku Koszaliński, ale to margines). Sędziowie NIE podlegają ministrowi sprawiedliwości, a prezesom sądów. Tak więc, na saksy do Hrubieszowa, to Ziobro sędziego Mieleckiego nie wyśle, może to chyba jedynie ...

Starybelf
8 maja 2018 19:25


@Wojciech Cejrowski, Michał Rachoń i CSKA Moskwa, czyli muzyczny tryptyk (6 kwietnia 2018 10:20)

Co do "wykreowanego" kultu Przemyka, nie sądzę żebyś miał rację. Rzecz w tym, że gdy chodzi o Emila, to że on został zamordowany, nigdy nie zostało oficjalnie wykazane. Pozostają Pyjas, Przemyk i ksiądz Popiełuszko. Stąd się upamiętania ich.

Powiem tak. W latach dziewięćdziesiątych pracowałem jako gliniarz w przestępstwach gospodarczych. Tam poukrywało się wielu esbeków. Wśród nich niejaki Jacek K., późniejszy szef Komendy Dzielnicowej Policji Warszawa-Mokotów. Kiedyś, gdy sobie popił, to stwierdził, że Przemyka nie pobili, tylko Kościuk strzelił w brzuch Przemyka z broni gazowej z tzw. przystawki. Taki strzał powoduje rozlanie jelit w jamie brzusznej.

To dlatego Przemyk nie miał siniaków na skórze, ale miał zniszczone wnętrze j ...

Starybelf
8 kwietnia 2018 20:51

@Wojciech Cejrowski, Michał Rachoń i CSKA Moskwa, czyli muzyczny tryptyk (6 kwietnia 2018 10:20)

Mianowicie sadze ze wkrotce pan Wojciech zaproponuje zeby wszystkie osoby ktore w latach istnienia PRL chodzily na pochody pierwszomajowe opodatkowac karnie jako kolaborantow komunistycznych, no, powiedzmy zabierac im jakies symboliczne 5% ich zarobkow. Jako zadoscuczynienie za ten ohydny przejaw kolaboracji.

Sam sobie nie będzie kichał (że powiem najdelikatniej) do kieszeni. Boć na 99% chodził na pochody, bo wychowawczyni sprawdzała przed pochodem listę obecności.

Powiem więcej, coś co dla wielu będzie szokiem, Przemyk pewnie też chodził na pochody pierwszomajowe i jako anarchista uważał to za zaszczyt. I powiem jeszcze coś bardziej szokowego. Kult Przemyka został wykreowany w latach osiemdziesiątych po to, by zapomnieć o Emilu Barchańskim.

Ale to moje prywatne zdanie i ...

Starybelf
7 kwietnia 2018 23:19

@Wojciech Cejrowski, Michał Rachoń i CSKA Moskwa, czyli muzyczny tryptyk (6 kwietnia 2018 10:20)

Przemyka załatwiono po maturze pismenej z polskiego, a przed matematyką.

Jestem z rocznika Cejrowiaka i Przemyka i pamiętam, że pisemny egzamin z polskiego, a potem z matematyki pisało się dzień po dniu. Czyli we wtorek pisemny z polskiego, a w środę z matematyki.

Starybelf
6 kwietnia 2018 16:58

@O tym jak bankomat wysłuchał modlitw Tomasza Terlikowskiego (3 kwietnia 2018 09:34)

Ja tam się z TT nie śmieję. Terlikowscy podobno 7 lat od ślubu czekali na pierwsze dziecko. No, a potem Bóg ich uszczęśliwił 5 czy 6.

Po prostu TT umie się modlić....

Starybelf
5 kwietnia 2018 21:11

@Kim pan jesteś, panie Osiejuk? (5 kwietnia 2018 10:09)

Niech Koleżanka nie przesadza. Gadowski wyskakiwał z lodówki już w 2012 roku.

https://niepoprawni.pl/blog/140/gadowski-z-lodowki-czyli-ekspertyza-z-herbatka-u-kiszczaka

;)

Starybelf
5 kwietnia 2018 21:05


@"Moje podatki" czy "Podatki Rz-plitej"? (21 marca 2018 21:48)

Może dla Pani/Pana tak jest, ale dla mnie to nie jest ideał. Nawiasem mówiąc o wspólnych teściowych marzył Friedrich Engels....

Starybelf
2 kwietnia 2018 21:02

@"Moje podatki" czy "Podatki Rz-plitej"? (21 marca 2018 21:48)

Niech Pan przeczyta historię pochówku Wilhelma Zdobywcy, to może zrezygnuje Pan z powtarzania bredni o tym, że dawniej władca to z poddanym mógł wszystko, a poddany nie mógł nic.. nawet słówka pisnąć, pod groźbą kary.

Czasy Wilhelma Zdobywcy, to czasy chrześcijańskie. Tu dużą rolę odgrywała religia. Natomiast weżmy np. taki Wschód-Orient np. Babilonię i niech Pan zastosuję wówczas zasadę usług wzajemnych.

Odszkodowanie za straty spowodowane wojną - to inna sprawa. Ale tu dochodzimy roszczenia o źle zrealizowaną usługę obrony.

Usługa obrony została zrealizowana na tyle, na ile mogła być zrealizowana. Czy wchodząc do wegetariańskiej restauracji zażąda Pan podania kotleta schabowego?

Starybelf
2 kwietnia 2018 20:59

@"Moje podatki" czy "Podatki Rz-plitej"? (21 marca 2018 21:48)

Będę czepialski, ale informacj o tym, że Państwo wydało 2% dochodu na obronność, jest tylko dowodem na to, że ktoś złozył oświadczenie o tym, że w jego ocenie 2% dochodu budżetowego poszło na obronność (swoją drogą 2% dochodu budżetowego, czy może 2% przychodu budżetowego). Dla mnie dowodem na to, że 2% poszło na obronnośc, to konkretne rachunki i faktury... bo jeszcze się okaże, że w tych 2% były wydatki na zakupy zupełnie niezwiązane z obronnością (np remonty jachtów dalekomorskich wyższej kadry oficerskiej).

Jeśli np. kupuje Pan samochód i rejestruje go na swoją firmę, a potem Pan tym samochodem wozi teściową na zakupy, to czy to znaczy, że okrada Pan własną firmę? Bo jeśli tak, to podlega Pan sankcjom karnym, choćby art. 296 k.k., a to grozi karą do 5 lat więzieni ...

Starybelf
29 marca 2018 23:32

@"Moje podatki" czy "Podatki Rz-plitej"? (21 marca 2018 21:48)

Jak mawiał Lesław Ma Leszka ksywka "Ketman": "to doskonałe pytanie". Wychodzi więc na to, że i ja jestem tylko redystrybutorem podatku VAT :)

Starybelf
27 marca 2018 21:11

@Nowiczok to kazaczok czy fokstrot? (27 marca 2018 17:27)

Prysnięcie nie wchodzi w grę, bo i "spacerowicz" by się zainhalował.

Moim zdaniem, bardziej wchodzi w grę toaleta i prysnięcie przez dziurkę od klucza. Ponoć tak załatwiono rosyjskiego reżysera Wasilija Szukszyna.

Starybelf
27 marca 2018 21:08

@Nowiczok to kazaczok czy fokstrot? (27 marca 2018 17:27)

Powstaje pytanie: w jaki sposób Skripal i jego córka zostali otruci, a inne osoby (oprócz policjanta) będącew pobliżu nie odniosły ubytku na zdrowiu.

Starybelf
27 marca 2018 20:29

@"Moje podatki" czy "Podatki Rz-plitej"? (21 marca 2018 21:48)

Polemizuję zbiorowo

a czy te Panskie podatki ma Pan pod kontrolą i czy ten zestaw uslug który Pan kupuje istnieje realnie? Korupcja i patologia nie zależy od tego czy system podatkowy jest przejrzysty lecz tylko od prawnej doktryny realnie egzekwowanej w państwie, obecnie podatki moga wynosić bądź ile i to nie zmienia doktryny o nadrzędnej roli aparatu państwa wobec prawa i wobec obywateli, a zasada iz urząd zawsze dziala na podstawie prawa i zgodnie z prawem tlumaczy każdą niegodziwość, łacznie z fałszowaniem dokumentów; mity, iż wysokość zarobków aparatczyków jest antidotum na korupcje i patologie wywodzą się z prlu, a na opamiętanie cytat .."inspektor poświadczał nieprawdę nie w faktach lecz w sformułowaniach.." no i czynił to za Pańskie poda ...

Starybelf
27 marca 2018 20:05

@"Moje podatki" czy "Podatki Rz-plitej"? (21 marca 2018 21:48)

Szanowny Panie.

Jeśli obywatel danego państwa nie ma pojęcia o połowie danin, które powinien płacić wobec państwa i samorządu to o czym my tu mówimy?

Opłaty środowiskowe, opłaty za brak segregacji śmieci, opłaty za wprowadzanie produktów w opakowaniach, opłaty za nieutylizowanie baterii i akumulatorów. A to tylko wycinek tego za co powinno się wnosić opłaty. Większośc zobowiązanych wg prawa nawet nie wie, że coś takiego istnieje i nie płaci, a państwo/samorząd ich nie ściga bo nawet nie wie o ich istnieniu.

System podatkowy powinien być prosty, jasny i przejrzysty. Prosty (najprostszy system to podatek liniowy, lub pogółwny). Jasny, czyli nawet najgłupszy obywatel, świadomy swoich praw i obowiązków wie za co płaci podatki i wnosi opłat ...

Starybelf
25 marca 2018 19:06

@Oligarchia a rebours (19 marca 2018 09:13)

Taki Pawlicki, którego ktoś przekonał, że widzowie chadzający do kina to skończeni durnie, przekonany jest, że jedyne co mu zostało to juma. I to w dodatku bezkarna. Może się zdziwić ten biedak któregoś dnia. Mam nadzieję, że tak się stanie. I to chyba zaraz po odejściu Glińskiego z ministerstwa.

Juma Pawlickiego pozostanie bezkarna dopóki, dopóty premierem będzie M. Morawiecki czyli człowiek od kredytów frankowych. A jak wiadomo powszechnie Pawlicki wpadł w pułapkę frankową po uszy i udzielał się w stowarzyszeniu frankowiczów.

Tak więc, aby Pawlicki nie podskakiwał i spłacił dług, M. Morawiecki dał mu pozwolenie na jumę.

Starybelf
19 marca 2018 21:03

Strona 1 na 14.    Następna