-

Starybelf

Czy Kościuszko był kobietą. Wg Karnowskich i Żaryna chyba tak.

Ostatnio pan Krzysztof Osiejuk na swoim blogu zadał konkretne pytanie, czy media kierowane przez braci Karnowskich nadal popierają „Dobrą Zmianę”, czy też grają jakąś własną grę?

To pytanie ma chyba odpowiedź w postaci ostatniej okładki miesięcznika „W Sieci Historii”, który został w dużej części poświęcony Tadeuszowi Kościuszce (w tym roku w październiku wypada dwusetna rocznica śmierci Naczelnika Powstania z 1794 r.). I co widzimy na okładce miesięcznika „W Sieci Historii”? Seksmisję! Bo okazuje się, że wg braci Karnowskich i Naczelnego Redaktora „W Sieci Historii” senatora PiS prof. Jana Żaryna Kościuszko był kobietą! To widać na załączonym obrazku.

Czy można coś do tego dodać? Nic. Można jedynie stwierdzić, że kierowane przez braci Karnowskich media, tak chętnie powołujące się na „obronę wartości”, z polskiego bohatera narodowego zrobiły…. No właśnie co? Kobietę, transwestytę, geja? Czy którakolwiek z osób odpowiedzialnych za upowszechnienie tej okładki zastanowiła się nad tym co publikuje? Czy zastanowiła się nad tym, że taka okładka z przyjemnością zostanie wykorzystana przez środowiska LGBT, by pokazać, że ”Kościuszko był nasz”.

Nie wiem, czy to głupota, czy prowokacja (trawestując powiedzenie 80-letniego Jana Pietrzaka), ale moim zdaniem, grupa medialna „FRATRIA” powinna natychmiast wycofać nakład wymienionego miesięcznika ze sprzedaży, poprawić okładkę i dopiero z nową okładką wprowadzić pismo do sprzedaży. Jeśli bracia Karnowscy tak nie zrobią, będzie to dowód na to, że obrona przez media, związane ze spółką „FRATRIA” tradycyjnych wartości, jest jedynie pustym frazesem, zmierzającym do pozyskania czytelników z tzw. prawicowego targetu, a sami te wartości mają głęboko ukryte nie wiadomo gdzie.tagi: kościuszko kobieta 

Starybelf
2 października 2017 15:59
16     3654    3 zaloguj sie by polubić
komentarze:
krzysztof-osiejuk @Starybelf
2 października 2017 16:19

Ja bym się nie zdziwił, gdyby oni sobie wymyślili, że Kościuszko ma być ładny. Tylko tyle. Moim zdaniem, oni są tak głupi, że to jest do nich bardzo podobne.

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @krzysztof-osiejuk 2 października 2017 16:19
2 października 2017 16:28

Panie Krzysztofie, owszem jest ładny, bo jest podobny do mojej śp. Mamy.

Może mieli brzydszą matkę? Tego nie wiem.

zaloguj się by móc komentować

valser @krzysztof-osiejuk 2 października 2017 16:19
2 października 2017 17:56

Kosciuszko, jak juz mieszklal na zeslaniu w Solothurn, u brata swojego paryskiego kumpla bankiera Petera Zeltnera, gdzie spedzil swoje ostatnie lata. Otoz Kosciuszko uczyl jezyka polskiego nieletnia corke Franza Xaverego Zeltnera. Konsekwencje tej znajomosci sa takie, ze Naczelnik zadysponowal podarowac swoje serce po jego smierci swojej nieletniej uczennicy. Dla mnie to jest ciezka dewiacja kazac sobie rozpruc klate po smierci i dac serce nieletnej uczennicy. Serce naczelnika zanim spoczelo w Polsce po blisko dwustulatach to sie troche najezdzilo po Europie i bylo tez obiektem fetyszystcznch akcji roznych ciezko doswiadczonych, zdefektowanych patriotow.

Nie wiem jaki to moze byc rodzaj zazylosci, poswiecenia, uczucia, ktore kaze wydrzec serce po toby gdzies sobie spoczywalo w urnie na kominku. Biorac pod uwage scisle zwiazki Kosciuszki z bandytami z francuskiej rewolucji i masoneria sklaniam sie do wniosku, ze ta jego relacja z mloda Zeltnerowa to byl jakis patologiczny, pokrecony zwiazek starego pryka z mloda i niedoswiadczona.

Jesli Kosciuszko ma byc ladny to raczej ladny z niego zboczeniec. A cala reszta, ktora ta jego epicka historie opowiada - serii porazek i oszustw uchodzacych za patriotyzm i zwyciestwo robi propagande i wode z mozgu kolejnym pokoleniom.

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @valser 2 października 2017 17:56
2 października 2017 18:27

Niezależnie od tego kim Kościuszko był, robienie z niego kobiety, transwestyty, geja, przez gazetę, określającą się jako "prawicowa" jest baaaaaaaaaaardzo nie teges i rzuca jak najgosze światło na Karnowskich.

zaloguj się by móc komentować

valser @Starybelf 2 października 2017 18:27
2 października 2017 18:36

Czemu? To do rewolucji jak najbardziej pasuje. Kosciuszko to ich bohater. Tylko durniom sie zdaje, ze Kosciuszko do przysiegi zalozyl sukmane bbo byla polska. On ja zalozyl bo byla ludowo-obywatelska. Durnie rowniez mysla, ze on sie bil o Polske z Moskalami. Tez nieprawda. On sie bil z carem o wyzwolenie ludu pracujacego wsi i miast. Gdyby bylo inaczej to nigdy nie zostalby patronem pierwszej dywizli LWP, ktora sie wykrwawila pod Lenino. Dla czerwonej Rosji polski bohater, ktory walczy z Moskalami o Polske bylby nie do przelkniecia. Kosciuszko byl bohaterem innego rodzaju wiec czerwoni towarzysze nie mieli problemu, zeby go dac na sztandar.

Dlatego Kosciuszko transwestyta, gej, madry i piekny jak najbardziej jest do wypromowania, tym bardziej, ze jego antykatolicyzm byl wlasciwie wzorcowy. To bohater rewolucji. Jesli Karnowscy o nim pisza, to to sa tego samego typu patrioci.

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @valser 2 października 2017 18:36
2 października 2017 19:24

Dlatego Kosciuszko transwestyta, gej, madry i piekny jak najbardziej jest do wypromowania, tym bardziej, ze jego antykatolicyzm byl wlasciwie wzorcowy. To bohater rewolucji. Jesli Karnowscy o nim pisza, to to sa tego samego typu patrioci.

No, jeśli tak zinterpretujemy, to faktycznie Kościuszko kobieta, transwestyta i gej u Karnowskich jest jak najbardziej OK.

Rymnęło mi się....

zaloguj się by móc komentować

Czepiak1966 @Starybelf
2 października 2017 19:45

Przeczytałem komentarze i przyjrzałem się temu obrazkowi.

Otóż zauważyłem coś jeszcze:

a) prawą ręką Kościuszkowej jest gość podobny do Bogusława Lindy,

b) tylko pięć osób patrzy w tę samą stronę,

c) Kościuszkowa to już całkiem patrzy w świetlaną przyszłość,

d) jeden z kosynierów wzięty żywcem z zestawu statystów występujących w "Potopie",

e) w tle ruiny kościoła.

"Straż nocna" Rembrandta jest równie bogata w tego typu symbole i aluzje swojej epoki. Karnowscy widocznie coś wiedzą decydując się na zamówienie i reżyserowanie takiego obrazka.

zaloguj się by móc komentować

chlor @Starybelf
2 października 2017 20:28

W ramach dekomunizacji trzeba wszystkie ulice i place im. Kościuszki nazwać na nowo jakoś ładniej.

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @chlor 2 października 2017 20:28
2 października 2017 20:43

Tadei Kościuszkówny (wszak sam Kościuszko został kawalerem do końca życia). Potem przyjdzie czas na Nikolę Kopernikównę.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @Starybelf 2 października 2017 16:28
2 października 2017 21:18

Karnowscy ładne synki. Mamę pewnie też mają ładną. 

zaloguj się by móc komentować

bolek @Czepiak1966 2 października 2017 19:45
3 października 2017 11:27

To jest jakaś masakra z tymi okladkami :)

Tutaj np kolo na pierwszym planie jest podobny do Tuska :)

Same "znaki" :D

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @bolek 3 października 2017 11:27
3 października 2017 18:22

Na pierwszym planie był chyba Redbad Klynstra

Natomiast jeśli chodzi o okładki "W Sieci Historii" to podobały mi się dwie:

oraz

Reszta to kompletny kicz. No, ale żeby Kościuszce zmienić płeć......

zaloguj się by móc komentować

Czepiak1966 @bolek 3 października 2017 11:27
4 października 2017 21:37

Faktycznie. Furażerka, beret i brytyjski hełm. Szwab przy pojeździe ma na klacie coś w w stylu identyfikatora, a ten za nim wygląda na wielce zadowolonego.

Takie czasy nas dopadły: debilne obrazki bez przemyślenia ( albo z głębokim przemyśleniem ) i błędy ortograficzne na czerwonych paskach. Normalnie czas umierać...

zaloguj się by móc komentować

genezy @valser 2 października 2017 18:36
7 października 2017 15:52

A co jak Kościuszko tylko sprowokował powstanie, co wtedy? Wszystko na to wskazuje. Dostał od cara 60tys. rubli (jeszcze jeden przywódca tego "powstania" dostał pieniądze, nie pamiętam który). Przecież to nie są wymysły, to jest udokumentowane w historii. Jaki car z którym ktoś by się bił zapłacił by za to? Bądźmy wreszcie chociaż raz poważni. Chociaż raz. 

Uważam, że wiele mówiący jest jego pobyt we Francji- miał np. zakaz przebywania w Paryżu. Francuzi uważali go po prostu za szpiega i prowokatora. Był też w ostrej opozycji do Napoleona- dlaczego? Czyżby znowu Rosja?

Zeltner u którego mieszkał we Francji to był polityk szwajcarski podpisujący umowy międzynarodowe z Francją (np. o obopólnym uznaniu walut). Spotkał się jeszcze raz z carem. Później w Szwajcarii mieszkał nie u jakiegoś Polaka, ale u brata Zeltnera, bankiera.

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @genezy 7 października 2017 15:52
7 października 2017 17:28

...Dostał od cara 60tys. rubli (jeszcze jeden przywódca tego "powstania" dostał pieniądze...).

No jeżeli to była suma zaczynająca się na szejść to car z tym nie miał, sądzę, nic do czynienia ale jeżeli już to zapewne zausznicy carscy skoligaceni czy skumplowani z banksterką europejską owych czasów. 

Podam dwa przykłady z ubiegłego wieku, kiedy to liczba 6 przewodzi w korowodzie zer.

1. Hamburski magnat finansowy Max Warburg uhonorował Ryszarda Mikołaja Coudenhove-Kalergi w roku 1924 sumą 60 tysięcy złotych marek w celu podkręcenia działalności ruchu Paneuropy. [mit 60.000 Goldmark zur Ankurbelung..."]
2. Dr. Helmut Kohl, kanclerz w stanie spoczynku, otrzymał za strategiczne doradzanie pewnemu magnatowi medialnemu trzy razy po 600 tys. DM. [...nach seiner Kanzlerschaft drei Jahre lang jeweils 600.000 DM erhalten

zaloguj się by móc komentować

tadman @Starybelf
9 października 2017 09:47

Karnowscy to liski chytruski i niby patriotycznie, a zostawiają sobie furtkę w postaci damskiej gęby Kościuszki.

Valser poruszył tu ważny problem związany z bohaterem i opiszę go na przykładzie. Znany redaktor z Warszawy pojechał na wakcje i tam zaczął emablować dziewczynkę z sąsiedztwa robiąc jej prezenty i przynosząc bukiety kwiatów. Mamie to nie wadziło, bo to przecież pan redaktor z Warszawy...
Ktoś z boku zwrócił uwagę matce, że to niezdrowo, by stary byk robił podchody do jej nieletniej córki.


W przypadku Naczelnika to ofiarowanie nieletniej własnego serca jest aberracją najwyższego stopnia.

Co do Naczelnika to nawet wiki podaje informacje o jego pradziadku, więc wiadomo skąd nasz bohater. A jeszcze taki link.

http://www.przegladprawoslawny.pl/articles.php?id_n=762&id=8

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować