Golem i nakręcany pajacyk, czyli Rosja i Niemcy

Jak stwierdził Gospodarz tut. Blogowiska pan Gabriel w rozmowie z Józefem Orłem, że Rosja jest golemem, który jest bezwolny i nieruchliwy, ale jak ktoś włoży mu płytkę znamionową, to golem rusza i sieje zniszczenie. Tak, Rosja jest golemem, ale gdy już ma włożoną płytkę, to ona od razu nie rusza. Jej pierwszą czynnością jest nakręcenie sprężynowego pajaca i puszczenie go w ruch. No, a tym sprężynowym pajacem są zawsze Niemcy.

Bo spójrzmy na historię XX wieku. Sprowokowany bezpośrednio przez Rosję wybuch I wojny światowej (to przecież Rosja kontrolowała i finansowała serbskich terrorystów w Bośni), spowodował nakręcenie i puszczenie w ruch niemieckiego pajacyka, który nie patrząc na koszty i ofiary, rzucił się do walki na dwa fronty, przez co został okrzyknięty sprawcą wybuchu I wojny światowej. Skończyło się to dla pajaca, jak skończyło. Stracił 18% terytorium i musiał Francji wraz z Belgią na doczepkę płacić reparacje do 2016 roku, no, ale pajacyka to nic nie nauczyło.

Bo potem nastąpiło dojście Hitlera do władzy w Niemczech. No, tak przecież to Stalin bezpośrednio zakazał komunistom niemieckim wejść w koalicję wyborczą z socjalistami, co spowodowało rozproszenie głosów i przez to lepszy wynik nazistów. Nakręcony Hitlerek pomachał rączkami, potupał nóżkami, zajął Nadrenię, anszlusował Austrię i Czechy, no, a potem, znów nakręcony, podpisał 23.08.1939 r. z Sowietami pakt o nieagresji, de facto skierowany przeciw Polsce. I rozpoczął wojnę… I znów, sprężynka się rozciągnęła, pajacyk opadł z sił, stracił 20% terytorium i 9,5 mln. swoich obywateli.

Odłożony na półkę na 40 lat pajac się wynudził, ale widać znów jest potrzebny golemowi, skoro rzeczony golem znów nakręca ulubioną zabawkę. Co prawda sprężynowy pajacyk ma to do siebie, że chodzi jak chce, bez sensu, ładu i składu, macha rączkami i na ogół, niekontrolowany, wyrządza szkody, ale wraz z odkręcaniem się sprężynki, traci energię, siły i moc i w końcu przestaje się samoczynnie poruszać.

No i jak popatrzymy na Niemcy, to tak faktycznie jest. Nakręcony przez golema pajacyk, chaotycznie porusza się tam i siam, przewraca napotkane przeszkody, ale gdy sprężyna coraz bardziej się odkręca, to pajacyk traci siły.

Dziś znów zaczynamy obserwować nakręconego niemieckiego pajacyka. Ten szantaż w stosunku do Polski, aby wyrzucić Nasz Kraj z Unii Europejskiej, te groźby w stosunku do innych krajów naszego regionu, szczególnie w stosunku do Węgier i Chorwacji. To pouczanie prezydenta Trumpa, co mu wolno robić, a co nie. No, pajacyk biega, macha rączkami i jest naprawdę nakręcony. A to świadczy, że golem – Rosja być może już ma włożoną w usta płytkę i może być gotów do działania. Ciekawe tylko, kto i kiedy golemowi włożył tę płytkę znamionową?

Ps. Wszystkim Czytelnikom tut. bloga z okazji nadchodzących Świąt Narodzenia Pańskiego najserdeczniejsze życzenia opieki Bożej Dzieciny

Składa Wasz

Starybelfer

tagi: niemcy rosja

21 grudnia 2017 20:17

marek-natusiewicz @Starybelf
22 grudnia 2017 09:15

Ciekawa interpretacja, co prawda prawdziwa jest teza: "Rosja kontrolowała i finansowała serbskich terrorystów w Bośni", jednak wymaga uzupełnienia: zabity Ferdynand miał w planach utworzenia z chwilą objęcia trony powołanie do życia nowego tworu politycznego: CKK, tj. Cesarsko-Królewsko-Królewsko Austro-Wegro-Czechów. A to już byłoby zbytnie wzmocnienia zarówno w stosunku do Niemiec (na pewno Poznaniacy chętnie aspirowaliby do tego tworu) jak i Rosji (utrata liderowania ruchowi panslawistycznemu.

Zatem wydaje sie, że to Rosjanie finasowali, zaś inspirowali dworacy - Niemcy kurlandzcy...

Więc to kim macha? ogon psem, czy pies ogonem. Ale "pacynkarstwo" jest właściwą oceną w sytuacjach bieżących.

Czepiak1966 @Starybelf
22 grudnia 2017 13:37

I wszystkim na SN spokojnych Świąt.